Зустріч владики Миколи Бичка з духовенством УПЦ США
23 вересня 2025
Під час свого візиту до Північної Америки владика Микола кардинал Бичок, єпарх Мельбурнський, відвідав Духовний центр Української Православної Церкви США, що розташований у Саут-Баунд-Брук, штат Нью-Джерcі.

Як повідомляє пресслужба Української Православної Церкви США, прибуття кардинала до серця української православної громади в Сполучених Штатах вітали урочистим звуком дзвонів меморіального храму святого Андрія. Владику Миколу зустріли митрополит Антоній Щарба, Предстоятель Української Православної Церкви США, архиєпископ Даниїл Зелінський, голова консисторії УПЦ США, духовенство та семінаристи Української православної богословської семінарії святої Софії.
У своєму вітальному слові митрополит Антоній висловив слова братньої поваги та вдячності на адресу кардинала Миколи Бичка, відзначивши спільну місію православних і католицьких ієрархів у служінні вірним української діаспори. Він наголосив на важливості єдності в молитві та спільних зусиль на благо церковних громад не лише у США, але й в Австралії. Як зазначається в офіційному повідомленні, «візит кардинала Миколи Бичка до Духовного центру Української Православної Церкви США був більше, ніж просто формальністю — це було глибоке свідчення єдності у вірі, любові до України та відданості Євангелію Христовому. Обидві Церкви, попри відмінності у традиціях, засвідчили своє прагнення йти спільним шляхом молитви та служіння на благо вірних у всьому світі».
Спершу кардинала провели до Української православної меморіальної церкви святого Андрія, присвяченої пам’яті жертв Голодомору 1932–1933 років, де було звершено молитву за упокій мільйонів невинних життів та за мир в Україні сьогодні.
Згодом відбулася зустріч із семінаристами, на якій владика Микола поділився думками щодо свого служіння та значення призначення кардиналом у Католицькій Церкві. Він коротко розповів про символіку персня кардинала та про нові виклики й відповідальність, які несе його служіння у ширшому контексті Вселенської Церкви.
Візит завершився спілкуванням з ієрархами та духовенством, під час якого було обговорено актуальні питання душпастирства, служіння в діаспорі та співпраці між Церквами.
Фото: Микола Стефаник







